Jump to content

Ludociel

Moderators
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Ludociel last won the day on April 5

Ludociel had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

2 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ludociel

  Artifacts

  There are artifacts in game. You can drop them from some areas like ursa caverns, infinity dungeon and maybe more. Artifacts are basicly % stats. it gives all stats: Strength, Inteletent, Wisdom,Vitality,Dexterity,Agility and Crit Power Artifacts has stages, Poor-Normal-Rare-Epic-Legendary-Ethernal Poor Artifacts : Normal Artifacts: Rare Artifacts: Epic Artifacts: Legendary and Ethernal Artifacts: You can use all artifacts at once and they can be at different stages it doesnt matter. Poor artifacts will give you all stats %5 and crit power artifact will give you %4 Normal artifacts will give you all stats %10 and crit power artifact will give you %8 Rare artifacts will give you all stats %15 and crit power artifact will give you %12 Epic artifacts will give you all stats %20 and crit power artifact will give you %16 Legendary artifacts will give you all stats %25 and crit power artifact will give you %20 Ethernal artifacts will give you all stats %50 and crit power artifact will give you %25 How to upgrade your artifacts : First, you need 10 artifacts of same Stage than you will use enchant the 1 that you want to get higher stage will go to target slot other 9 same stage artifacts will go to other 9 slots than enchant ! but dont forget it has a chance Oyunda Artifact dediğimiz taşlar var. bu taşlar ayılar ini ve sonsuz zindandan ve belki ileride farkı yerlerden düşürebilirsiniz. Aritfactler basitçe bütün istatiklerinizi % olarak arttırır.: Zindelik, Güç, Çeviklik, Beceri, Bilgelik, Zeka, Kritik güç Artifactlerin kademeleri var: Poor-Normal-Rare-Epic-Legendary-Ethernal Poor Artifacts : Normal Artifacts: Rare Artifacts: Epic Artifacts: Legendary ve Ethernal Artifacts: bütün artifactleri aynı anda ve farklı kademede olsalar da kullanabilirsiniz. Poor artifactler size %5 kritik ise %4 verecek. Normal artifactler size %10 kritik ise %8 verecek. Rare artifactler size %15 kritik ise %12 verecek. Epic artifactler size %20 kritik ise %16 verecek. Legendary artifactler size %25 kritik ise %20 verecek. Ethernal artifactler size %50 kritik ise %25 verecek. Artifactlerinizi nasıl yükseltirsiniz ? Öncelikle aynı kademede olan 10 tane artifacte ihtiyacınız var. daha sonra sihirlendirmeyi açacaksınız ve hedef slotuna geliştirmek istediğiniz artifacti koyacaksınız diğer 9 slota ise aynı kademedeki 9 artifacti koyacaksınız. en son olarak ise sihirlendirin ! Unutmayın bunun bir şansı var.
 2. elitpvpers'dan ya da discorda girip görenler içeriğini daha çok öğrenmek isterse diye yine de ekliyoruz.
 3. Yeni başlayacak oyuncular için fikir olsun diye paylaştık.
 4. When you reach lv 80 from horizon the NPC Eva you can get your Emblem quest from NPC . The Emblem quest will want you to slay the boss Soulseeker and Takin at Palmir plateu Emblem: All stat %4 and Crit Power %10 When you reach lv 120 you can get your wing quest from NPC the wing quest wants you to slay Aurumis at hidden El kasia and the box will give you a random animated wing. 80 Seviyeye ulaştığınız zaman Ufuktaki Prenses Eva NPCsinden görevinizi alabilirsiniz. Görevsizden Palmir platosundaki ruhemiciyi ve takini öldürmenizi isteyecek. Emblem: bütün statlar %4 ve kritik güç %10 120 seviye olduğunuz zaman kanat görevini Katandaki Lewior NPCsinden alabilirsiniz. Bu görevde ise sizden saklı el kasiadaki Ra canavarınız öldürmenizi isteyecek ve size rastgele animasyonlu bir kanat verecek.
 5. When you create your character game will give you the "Starter Pack". this is a box that includes +21 of all master class weapons and armors of each class that you can use at lv 1 it also has a 300k storage bag and 55k storage lak necklace. The Starter Pack will give you a random decoration each part(gloves,suit,boots and helmet) will give you %1 all stat there are many of them but its random there are also rings and earring with good stats for beggining. for buff, there is All in one token in Starter Pack. The All in one token will buff you arena stones, potions, fragments and altered stones. There is also potions for extra exp. With starter pack you will get a humonculus heart and a scroll of rebirth Bir karakter oluşturduğunuz zaman oyun envanterinize "Başlangıç Paketi" verecektir. bu pakette bütün ustalık sınıfı silahları ve zırhlarının +21 leri var ve bu techizatlar 1 seviyeden itibaren takılabiliyor. Aynı zamanda pakette 300 binlik çanta ve 55 binlik lak kolyesi de var. Başlangıç Paketinden rastgele olmak üzere bir dekorasyon alacaksınız ve her bir parçası(eldiven,zırh,bot ve kask) size %1 bütün istatistiklerinizi arttıracak. Ayrıca Pakette başlangıç için uygun yüzükler ve küpeler de var. Kutsamalar için All in one jetonumuz var, bu jeton üzerinize arena taşları, iksirleri, çelik fragmanlar ve antik taşları basacak. Fazladan exp içiniksirlerimiz mevcut Paketle beraber birer tane yeni bir başlangıç ve yeniden doğuş parşomeni veriyor.
 6. Infinity Dungeon is a dungeon that has stages and bosses. Theere are 4 stages : Each stage has its own box and drops. 1st stage boxes drop: Class cards 2nd stage boxes drop: Class cards, poor artifacts. 3rd stage boxes drop:Normal artifacts, +45 teardrops 4th stage boxes drop:Normal artifacts, uniqe boss cards(drillbot,etc.) How to enter Infinity Dungeon. First, you have to teleport to katan. than open your mini map and see the pentargram(arena) at down right. You can enter once a day. Sonsuz zindan katmanlardan ve güçlü yaratıklardan oluşan bir zindandır 4 tane katmanı var : her katmandan o katmana özel bir kutu düşer. 1.katman : sınıflara özel yetenek kartları 2.katman: sınıflara özel yetenek kartları ve poor artifacttler 3.katman: normal artifactler ve +45lik teardrop taşları 4.katman:normal artifactler ve eşsiz petler (minator,vs.), Sonsuz Zindana nasıl gidersiniz ? Öncelikle katan'a ışınlanın Daha sonra mini mapinizi açın ve sağ alttaki Pentagramı(arena) oraya gidin. Sonsuz zindana günde bir kez girebilirsiniz.
×
×
 • Create New...